Кошик
213 відгуків
Магазин "Extreme-stock"
+380953831270
+380953831270

Що вибрати - лижі або сноуборд?!

Що вибрати - лижі або сноуборд?!

Дуже часто на всіляких форумах, присвячених зимовим видам спорту можна побачити дискусії на тему: що купити, гірські лижі або сноуборд? Міркування відмінностей сноуборда та лиж давно стало однією з найпопулярніших тем. В результаті гарячих суперечок лижників і сноубордистів істина як така не народжується, сперечаються не для істини, а для шліфування і заточування аргументації.

Так що, прочитавши ці суперечки і тертя непосвяченій людині ставати ще незрозуміліше, що ж все-таки вибрати конкретно. Далі ми спробуємо роз'яснити всі переваги і недоліки. Будемо підходити до питання системно, щоб не пропустити важливу дрібницю, і, нарешті, вирішити дилему «Лижі чи Сноуборд.

 

Пункт перший - Вартість
 

Тут все більш-менш однаково. Комплекти Лижі + Черевики + Кріплення + Палиці можна знайти у Харкові приблизно від 1600 гривень (під час знижок після гірськолижного сезону або в самому його початку), хоча всім зрозуміло, якої якості і рівня буде такий комплект, якщо він новий. За таку ж вартість можна знайти і комплект Дошка + Черевики + Кріплення, але відповідно і за якість навряд чи будуть ручатися. Хороший гірськолижний комплект може коштувати від 500 у.е, сноубордичний приблизно також.
Невелика різниця тільки в тому, що навіть дешеві дошки, мабуть, більш катабельны, ніж погані лижі. Причина в технологічній просунутості конструкцій сучасних лиж.

 

Пункт другий - Час навчання при катанні по трасах

Природно, мова йде про навчання не до рівня майстра спорту, а до середнього рівня катання по класичним, щільним, вкатаним схилах.

Лижі, в середньому, триватиме близько трьох тижнів (критерій: безпроблемне катання по червоних трасах). Освоєння дошки до аналогічного рівня займе приблизно тиждень-півтори. З чим це пов'язано? Тут безліч критеріїв. Докладніше в статті як навчитися кататися на сноуборді.

Але знову таки, все залежить від самої людини і від того, в яку компанію він потрапив: спокійних лижників або взбалмашных бордистов. Тому, як ви бачите, все відносно.

Пункт третій - Час навчання при катанні внетрассовом
 

Пухкий сніг, помірні горби, вузькі кулуари, катання в лісі, і, природно, глибока пухнаста цілина. Тут лижникові потрібно ще 3-4 тижні чистого катання, бордер вже через тиждень почне ганяти, нехай і не дуже красиво, але отримуючи задоволення і не надто часто падаючи.

Секрет успіху - в маневреності дошки. Можливості миттєвого скидання швидкості і різкої зміни напрямку руху є і в лижах, але доступні тільки досвідченим гірськолижникам. На сноуборді ці навички є з самого початку необхідними і базовими.
На цілині відмінності між середнім лижником і середнім бордером ще більше. Дошка створена для цілини. Лижі, якщо тільки це не спеціальний цілинний варіант, дуже сильно програють дошці. Втім, це не означає, що будь-бордер-новачок після двох тижнів катання на дошці стає фрирайдером.

 

Пункт четвертий - Швидкісне катання
 

Лижі швидше, ніж дошка. У змаганні бордер - лижник одного рівня катання, лижник без особливої праці залишить свого конкурента позаду.
Порівняйте світові рекорди швидкості: лижі 250 км/год, сноуборд - 201км/год.
Втім, якщо ганяти не заради світового рекорду, а просто так, то відчуття лижника, разогнавшегося до 100 км/год, і бордера на 70 км/годину будуть дуже схожі.

Зауваження: Деякі досочники, катаються в міських умовах, розвивають свої навички в зворотному порядку. Все частіше можна бачити впевнено стрибають і роблять складні трюки сноубордерів, при цьому посередньо катаються по трасі.

Дрібниці, нюанси:

  • Бугель. Бордер некомфортно почуває себе на бугельному підйомнику.
  • Тягуны. Бордер ще більш некомфортно почуває себе на тягунах, горизонтальних ділянках. Він не може штовхатися палицями і тому змушений якось виходити з цього становища, виходити або пішки, або самокатом.
  • Ходіння. Якщо потрібно кудись йти на своїх двох, то, очевидно, що тут наступає дискомфорт у лижника, все-таки важко ходити в литих пластикових колодках.
  • З'їзд. При сходженні з крісельного підйомника, коли треба з'їхати на майданчик висадки, бордери відчувають утруднення, тому що їм важко їхати з одного пристібнутої ногою.
  • Транспортування. Перенесення спорядження простіше для бордерів. Одна справа, коли у вас в руках одна дошка, зовсім інше - чотири різних предмета.
  • Траверси. При їзді вздовж схилу без втрати висоти, сноубордисти, у порівнянні з лижниками, витрачають більше сил і енергії.

Пункт п'ятий - Як вибирають

Вибирають, на чому кататися, в основному, під впливом найближчого оточення (катаються друзі та знайомі) або, якщо підказати нікому, на підставі власних уявлень, як правило, туманних і не надто раціональних.

Люди, трепетно відносяться до свого зовнішнього статусу, що тяжіють до солідності, міркують так: «Мені незручно весь час лежати на снігу, як бордери (початківці), я хочу відразу встати і поїхати в перший день». І оманливе припускаючи, що лижі більш прості в освоєнні, вибирають долю гірськолижника.

Справді, ранній етап навчання на лижах обходиться практично без падінь. У випадку з дошкою, падіння - невід'ємний момент початкового навчання.

Людина, яка прагне виглядати надсучасно, що називається в дусі покоління пепсі, міркує так: «Бордери - вони такі відірвані, і я теж відірваний, значить, треба на дошку». Аналогічно, дуже суб'єктивний висновок. Ньюскул в гірських лижах нітрохи не менш епатажний, ніж досочная субкультура.

Впрочем, нельзя сказать, что «вот кто-то ошибся и всю жизнь мучается на лыжах, или соответственно, на доске». Человек катается, человек получает удовольствие. В конце концов, не все стремятся, во что бы то ни стало хорошо кататься, для многих это просто приятное времяпровождение.

Но если вы после трех недель обучения на лыжах и соответственно, после недели на доске никак не поймете, в чем тут прелесть, то значит, ваш выбор был неправильным, и это не ваш инструмент.

 

В итоге 

Власне, все сказано, залишилося лише прислухатися до себе і зрозуміти, що цікавіше - пізнання простору або пізнання себе. І після цього вибирати або Лижі або Дошку.

На закінчення хочу ще раз зауважити, що посилено підтримує пресою протистояння між бордистами і гірськолижниками - не більш ніж міф. Ми всі однаково любимо зиму і з нетерпінням чекаємо зустрічі з нею.