Кошик
213 відгуків
Магазин "Extreme-stock"
+380953831270
+380953831270

Як правильно вибрати лижі

Як правильно вибрати лижі

Також, як і при виборі сноуборда, при виборі гірських лиж потрібно визначитися, для чого вони Вам потрібні. Де і як ви хочете кататися. В принципі, правила вибору лиж такі ж, як і при виборі дошки, тільки тут «2 дошки»

 

Як вибрати ростовку (довжину) сучасних лиж?

Всі ми знаємо, що лижі бувають короткі, середньої довжини та довгі. Вибираються лижі не кому які подобаються. Багато покупці хочуть купити короткі лижі. Віяння моди? Так. Подивившись по телевізору черговий кубок світу зі слалому, всі хочуть лижі на 30-40 см нижче свого зростання. Але вони не враховують, що на таких лижах виступають тільки в слаломних дисциплін. Звичайно, короткі лижі більш слухняні, особливо на невеликій швидкості. Але справа в тому, що кожен початківець поступово перетворюється в катається, і перетворення це часто відбувається набагато швидше, ніж встигнуть змінитися лижі на ногах власника. Швидкість спуску зростає, а короткі лижі на збільшеній швидкості не здатні забезпечити стабільний напрямок спуску - вони починають нишпорити, і роблять це з набагато більшим успіхом, ніж їх більш довгі побратими. Крім цього, на коротких лижах набагато складніше балансувати в поздовжньому напрямку: трохи відхилився назад, а вони з-під тебе намагаються вилетіти. Тому ростовка лиж (їх довжина) вибирається за принципом «золотої середини» - посередині між стабільним катанням і легкою керованістю. Практично кожної моделі і дисципліни лиж є практичні рекомендації щодо підбору ростовки. Але якщо у Вас немає каталогу або такої інформації, то можна слідувати следуещим рекомендацій:

 

Якої фірми виробника вибрати лижі?

Абсолютно всі компанії випускають хороші лижі. Можна сказати і по іншому: абсолютно всі лижі, випускаються всіма компаніями для початківців, дуже хороші. Кожна компанія в своєму арсеналі має цілу лінійку різних моделей лиж. Є лижі для початківців та спортсменів, лижі для вільного катання й лижі для трюків і т. д. Але до тих пір, поки ви не станете справжнім фахівцем, здатним розібратися в поведінці кожної моделі лиж, ви можете абсолютно спокійно вибирати лижі вподобаної вам марки або навпаки - не звертати увагу на бренд. Безумовно, у кожної компанії є свої успіхи - моделі, своєрідні лідери користувальницьких симпатій, і чим більше компанія пропонує моделей лиж - тим вище шанс чергового успіху, тобто випуску моделі, яка буде користуватися підвищеним увагою.

Але пам'ятайте: скільки людей - стільки й думок, і дуже критично ставитеся до порад, особливо до порад неспеціалістів і до порад продавців фірмових магазинів, в яких пропонується тільки один бренд.

 

Можна купувати старе спорядження?

Можна, але в цьому випадку Вам не обійтися без допомоги гірськолижника зі стажем або грамотного консультанта в магазині - в цьому випадку вони зможуть помітити більшість дефектів спорядження, у тому числі і прихованих. Та й хоча б приблизно вік обраного спорядження теж допоможе визначити, а це допоможе зберегти гроші. Або хоча б їх частину...

Якщо ви все ж змушені відправитися за старими лижами самостійно, принаймні прислухайтеся до наших порад:

1. Лижа не повинна мати слідів склеювання. Тому уважно розгляньте лижу збоку - бічна поверхня повинна бути одного кольору і не мати напливів (епоксидка!). Візьміть лижу за носок однією рукою, а інший з усієї сили натисніть на вантажну площадку. Розгляньте уважно. Бували випадки, коли клеєні лижі сіклися.

2. Канти в профілі повинні бути квадратними, а щілину між кантом і лижею, якщо є, повинна бути однакова по всій довжині лижі.

3. Лінійка, прикладена вертикально до скользячке перпендикулярно лижі, повинна показати рівну або трохи опуклу лінію, ні в якому разі не увігнуту - значить лижі точили (по злому наміру або по дурості) з боку скользячки так, щоб лижа здавалася не витонченою жодного разу.

4. Лижі, поставлені один до одного ковзаючими поверхнями, що утворюють симетричну фігуру, невелику щілину. При різкому стисканні пальцями чути одиночний короткий бавовна. Якщо лижа побувала в аварії, то немає ні першого ні другого.

5. Посмотрите вдоль скользящей поверхности лучше сразу двух лыж - поверхность не должна быть скручена винтом. Это говорит о том, что лыжа плохо перенесла сильнейший удар.

6. Внимательно посмотрите на место контакта сложенных друг к другу скользящими поверхностями лыж. При медленном сдавливании точка контакта почти не должна перемещаться ближе к середине лыж. Если такое перемещение хорошо заметно - носки лыж "устали" и не работают, эти лыжи уже непригодны для катания.

И последнее: не обращайте особого внимания на внешнюю поверхность лыж. Ведь вы катаетесь не на ней, а на скользящей поверхности. В противном случае Вы можете просто упустить хорошую модель за пристойную цену.

При выборе можете задаться вопросом: какие лыжи мне нужны? Мне нужны:

 

Более длинные горные лыжи:

 • стабильнее на скорости (при плоском ведении лыж)
 • легче едут по глубокому снегу, по целине
 • на длинных лыжах легче сбрасывать скорость
 • у них больше момент инерции (значит они позволят лучше стабилизировать положение корпуса)
 • они больше подходят для "больших гор" и длинных, широких трасс

Більш короткі гірські лижі:

 • легше повертати на схилі (більш маневрені)
 • краще кататися на коротких схилах (можна зробити більше поворотів)
 • легше кататися по жорстким, льодянистий схилах (більший питомий тиск на кант дозволяє їм краще "фіксуватися" на льоду)
 • краще кататися на нерівній, горбистій трасі
 • легше за вагою

М'які гірські лижі:

 • починають правильно "працювати" (прогинатися) з менших швидкостей
 • полегшують катання на малих швидкостях (автоматична розкантовка шкарпетки і п'яти)
 • краще амортизує нерівний рельєф
 • краще йдуть по м'якому снігу, по цілині
 • легше прощають помилки при катанні
 • Зазвичай це гірські лижі початкового рівня або лижі для катання по цілині, по м'якому снігу.

Жорсткі гірські лижі:

 • більш імпульсивні, тобто для повороту потрібно докласти більше зусиль, але і віддача (вихід з повороту) виходить більш потужною (як кажуть "лижа вистрілює")
 • більш чітке ведення дуги повороту, лижі йдуть "як по рейках" від початку і до кінця повороту
 • краще тримають на жорстких льодистих трасах

Нехай це стане для Вас такий невеликий своєрідною шпаргалкою. :-)